Markalar

Santa& Cole güzel ve özel aydınlatma tasarımlarını alıp onları yenileyen bağımsız ve dünya çapında bir firma olarak Bolloch'da (Barselona) Nina Masó, Gabriel Ordeig Cole ve Javier Nieto tarafından kurulmuştur.
1985’ten beri endüstriyel tasarımı inceler, böylece maddesel kültüre yansımasını sağlamaya çalışır.
Santa & Cole iç mekan aydınlatmasından, büyük sokak lambalarına kadar geniş bir çerçevede ürün tasarlar. Barselona’da Gaudi’nin eserlerinin olduğu geniş yollar üzerinde sokak ve caddelere büyük değer katar. Ürünleri farklı alanlardan gözükse de; biriktirmek yerine seçmek, sayıya önem vermek yerine kaliteli iş çıkarmak, sergilemek yerine paylaşmak felsefesine dayanarak ürünlerini seçer.
Santa& Cole yaptığı çalışmayı, iyi bir yazarın iyi bir ürünü  yeniden tasarlayıp, düzenleyen ve geliştiren taraf  olarak tanımlar. 
Özellikle Barcelona bölgesinden olan İspanyol tasarımcıları desteklemekle birlikte büyük tasarımcıların ürünlerini de yeniden yorumlar. Uluslararası öneme sahip bu tasarımcılardan bazıları; Miguel Mila, Antoni Arola and Antoni de Moragas I Spa, Arne Jacobsen, Ilmari Tapiovaara’dır.