UP5_6 Fuorisalone 2019

Gaetano Pesce’nin UP5_6'nın  50. yıldönümünü kutlamak için, B&B Italia turuncu kırmızı, lacivert, benzin yeşili, zümrüt yeşili, kakule renkleri ile Serie Up'ları üretime geçirdi. 1969 yılında orjinal renk paletinde de olan petrol yeşili çizgili özel rengini de 50. yıldönümü için çıkartmıştır. 

Kadınların eşit haklar ve ayrımcılıklara karşı verdikleri mücadeleleri, yıllar ilerledikçe yeni sanat akımlarına ilham vermeye başladı. İtalyan tasarımcı ve mimarın bu orijinal eseri, ataerkil bir toplumda kadınların muamele edilmesini, cinsiyetlerin eşitsizliğini, ve erkek önyargılarına mahkum olan kadınların endüstriyel şekilde sembolize edilmiş halidir.

Dönemin en ünlü ve en etkileyici eserleri arasında Gaetano Pesce’nin50 yıldan beri B&B Italia tarafaından üretilen UP5_6 Milano Tasarım Haftası’nın Piazza Duomo’nda sergilendi.

Gaetano Pesce'nin Maestà Soffrente'sinin özel versiyonu 8 metre yükseklikte hazırlandı ve şehrin ünlü katedralinde yüzbinlerce ziyaretçinin görebileceği şekilde konumlandırıldı. Koltuğun formu kadına şiddete dikkat çekmek için yüzeyine sayısız iğne yerleştirildi.  7 Nisan - 14 Nisan 2019 tarihleri ​​arasında Milano’daki 2019 Fuorisalone’nin tüm süresi boyunca sergilendi.