Sepetinizde ürün bulunmuyor.

t bone arbol ceccotti 0017 c
Markalar

Ceccotti Collezioni

Ceccotti Collezioni

Ceccotti , Aviero Ceccotti tarafından 1956 yılında İtalya’nın Toskana bölgesinde Cascina kasabasında kuruldu. Üretim hayatına ev mobilyaları ile başlayan Ceccotti kısa bir süre içerisinde otel mobilya tedarikçileri arasında lider konuma ulaşıp ve Sheraton, Ciga ve Londra merkezli Trusthouse gibi otel zincirlerinin tercihi haline geldi.
1998 yılında Franco Ceccotti ve Pisalı tasarımcı Roberto Lazzeroni ‘nin cesur sezgisi sayesinde Ceccotti Collezione serisi, zanaatkarlığın detaycı bir araştırma ile birleştiği Ceccotti Collezione’ nun ilk koleksiyonu “Dedos Tenidos’’ yarattı.

Ahşabın Kokusu

Franco Ceccotti estetik anlayışını ve entelektüel zevkini dünyanın farklı bölgelerinden farklı zevklere sahip tasarımcılarla birlikte tutkuyla çalışarak Ceccotti’ nin benzersiz yaklaşımını sürdürmeye devam ediyor. Şirketin çizgisine katkı sağlayan tasarımcılar arasında Roberto Lazzeroni, Jaime Hayon ve Vincenzo De Cotiis bulunuyor.

Ceccotti Collezioni ürünlerindeki benzersizliğini materyalleri kullanımı ile de ifade ederken ağaçların yaşam döngüsüne saygı göstererek, sıkı kontrollü plantasyondan elde edilen keresteleri kullanıyor ve gerekli geri dönüşüm ve ağaçlandırmayı destekliyor.

Çevresel sorunlara önem veren ve sürdürebilir üretim tekniklerini benimseyen tedarikçiler; SFI (Sustainable Forestry Initiative) ve FSC (Forest Stewardship Council) gibi sertifakalarına sahipler.

https://www.ceccotticollezioni.it/