Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Markalar

Thonet, modern mobilya tarihine damgasını vuran iki yüz yıllık geçmişiyle dünyanın en eski mobilya üreticilerinden biridir. Thonet koleksiyonunun tamamı, Bauhaus döneminden hem kavisli ahşap hem de boru çelikten zamansız tasarım klasiklerini içerir.

Yenilik, kalite ve esneklik

Thonet' in hikayesi, 1859'da, kurucusu Michael Thonet' in, o zamanlar bir marangoz ve endüstriyel tasarımın öncüsü olan Viyana'ya taşınmasıyla başlıyor. Metternich Prensi desteği ile eşi görülmemiş bir mobilya üretimi olan, masif kayın ağacı bükme tekniği ile mobilya üretimine başlamaya karar verir.  Viyana kahve dükkanlarının sembolü olan, markanın en başarılı tasarımlarından sandalye no 14, klasik dönem mobilyalarının şekillerinde devrim yaratarak tasarım dünyasına kesin bir yenilik getirmeyi başarır. 214 sandalye, yaklaşık 150 yıllık pazar mevcudiyetine ve ünlü filmlerde ve sanat eserlerinde kullanılan ikonlara rağmen, sandalye no.14 bugün dünyanın en çok satan sandalyeleri arasında yer almaktadır.

Thonet: Tasarımın tarihsel simgeleri

Ünlü sandalyelere ek olarak, Thonet yıllar içinde döşemeli mobilyalar, masalar, ev ve kontrat için tamamlayıcılar da dahil olmak üzere bir dizi mobilya üretti, bunlar kısa sürede tasarım tarihinde kilometre taşları haline geldi, bugün satılan ve hala takdir edilen gerçek ikonlar. Alfanümerik kodlara benzeyen basit isimleriyle Thonet'in sandalyeleri, masaları ve mobilya aksesuarları her zaman kurucusunun marangoz ruhuna sadık kalır. Tarihi simgeler arasında Marcel Breuer tarafından tasarlanan zarif B 10 masası ve Ulrich Böhme tarafından Thonet için tasarlanan S 826 boru şeklinde çelik sallanan sandalye yer alıyor.

Bugün Thonet, Almanya’nın Frankenberg şehrinde ve özel koleksiyonları dünya çapında uzman mağazalarca satılıyor.

https://www.thonet.de