Tasarımcılar
Frank Gehry

1929 yılında Toronto'da doğan Gehry kariyeri boyunca sınırları zorlayarak mimarların yapabileceklerini araştırdı. UCLA'de okuduktan sonra Harvard Üniversitesinde Tasarım yüksek lisansını bitirdi. Harvard ve Yale üniversitelerinde öğretim görevliliği yaptı ve American Institute of Architects (Amerika Mimarlar Enstitüsü) üyesi. Frank Gehry 1972 yılında prestijli Pritzker Architecture Prize mimarlık ödülüne layık görüldü.

Gehry'nin tasarımına sahip en ünlü binalar  İspanya, Bilbao'daki Guggenheim Müzesi, Los Angeles'taki Walt Disney Konser Salonu, Almanya, Ren'deki Vitra Tasarım Müzesi ve Çek Cumhuriyeti, Prag'daki dans eden binalar olarak bilinen Dancing House binası. Kalın kartondan üretilen mobilyaları kapsayan Easy Edges adlı koleksiyonu, mobilya üretiminde yeni malzemeler kullanma konusunda sınırları zorladı.

Frank Gehry 1992 yılında Knoll için ahşap mobilya koleksiyonunu tasarladı. Ahşap sepetlerin şaşırtıcı dayanıklılığından ilham alan Gehry, bu koleksiyonda malzeme ve tasarımı tamamen iç içe geçirmeyi amaçları ve estetik olarak çok hafif görüntüye sahip başyapıtlar elde etti