Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Jacopo Foggini jacopo foggini
Tasarımcılar

Jacopo Foggini

Jacopo Foggini Torino'da doğdu ve şu anda Milano'da yaşıyor ve çalışıyor. Bu disiplinlerin geleneklerinin dayattığı sınırları aşan sanat ve tasarımı araştırıyor. Jacopo, normalde otomotiv tasarımında kullanılan endüstriyel bir malzeme olan metakrilatın çok yönlülüğünü keşfettiği aile işine gerçekten erken katılıyor. Bu malzemeyle ilk denemesi, metakrilatı 200 santigrat dereceye kadar ısıtan kendi icadı olan bir makineyi kullanmaya başladığı doksanlı yılların başına kadar uzanıyor. Renklerin zarif bir şekilde iç içe geçmesiyle eserler ve iplik labirentleri.

Jacopo'nun ilk kişisel sergisi 1997'de uzun zamandır arkadaşı olan Romeo Gigli'nin mekânında gerçekleştirildi ve o zamandan beri dünya çapında altmıştan fazla galeri ve mekanda sergilendi. Yıllarca Milano Uluslararası Mobilya Fuarı'na katılmış, mekana özel çarpıcı kurulumlar gerçekleştirmiştir (2005'te Devotion, 2006'da Plastic Palace, 2007'de Aurora Borealis, 2008'de Ofigea, 2009'da (Re)fuse, 2010'da Golden Fleece, 2010'da Plasteroid 2011, 2012'de Semboller ve Flysch).

Bu arada Torino Olimpiyat Oyunlarının Açılış Seremonisi için Lampadario da Teatro (2006) gibi, özellikle maestro Luciano Pavarotti'nin performansı sırasında kaldırılmak üzere tasarlanmış büyük bir avizeden veya Matrioska Super'den oluşan diğer nefes kesici projeleri gerçekleştiriyor. Kahraman (Moskova Tasarım Haftası, 2011) matryoshka bebeğinin 6 metre çapında yeniden yorumu.

Son Avize koleksiyonunu - Brilli - 2014 Milano Tasarım Haftası vesilesiyle Museo Bagatti Valsecchi'de sunuyor. Aynı etkinlikte, üretken bir işbirliği yürüttüğü, yenilenen İtalyan tasarım şirketi Edra için geliştirdiği son ikonik proje olan Gina sandalyeyi de sunuyor (Edra için bahsetmeye değer diğer projeler arasında sandalyeler Gilda B ve Ella, koltuk Alice var. ve Capriccio tablosu).

Jacopo'nun çalışmaları arasında özel konutlar ve koleksiyoncular için siteye özel projelerin yanı sıra yenilenen otel, restoran, showroom ve tiyatrolardaki önemli kurulumlar da yer alıyor. Bunlar arasında: Milano'daki Nhow Hotel, Hamburg'daki Side Hotel, Sestriere'deki Grand Hotel Principi di Piemonte, Marakeş'teki Riad Enija Hotel, Saint Petersburg'daki W Hotel , Hilton di Barcellona, ​​Hotel Maddalena, Vapiano restoranları , Milano'daki Bentley showroomu, Pomellato'nun butikleri, New York'taki World Bisazza mağazası, Floransa ve Çin'deki Fendi showroomları, İstanbul'daki Etro showroomu ve diğerleri.

Jacopo Foggini tasarımları